דלקת שלפוחית ​​השתן: דלקת בדרכי השתן שגורמת צריבה בעת מתן שתן

26 October 2017

דלקת שלפוחית ​​השתן: דלקת בדרכי השתן שגורמת צריבה בעת מתן שתן

צריבה בעת מתן שתן היא סטודנטית תסמיני דלקת שלפוחית ​​השתן, זיהום בשלפוחית ​​השתן. הבעיה נובעת מסיבות שונות וניתן להתייחס אליהם כאל עוד האדם מבקש עזרה רפואית ו לאמץ את מדדי התוצאה המתאימים. אנשים נוטים יותר לפתח דלקת שלפוחית ​​שתן, כגון אלה המשתמשים קטטר שתן ארוך, אבנים בכליות, חסינות נמוכה, חיי מין פעילים ולהשתמש בתור סרעפת מניעה. בכל מקרה, אנחנו צריכים להבין טוב יותר את הסיבות, התסמינים והטיפול במחלה זו כדי לקבל בוודאות לסיום צריבה בעת מתן שתן.

דַלֶקֶת שַׁלפּוּחִית הַשֶׁתֶן

דלקת שלפוחית ​​שתן הוא סוג של זיהום זה משפיע על שלפוחית ​​השתן, והיא שכיחה יותר בקרב נשים מאשר בקרב גברים. המחלה קשורה לעיתים קרובות עם חיידקים של הנרתיק, זז לתוך השופכה ולאחר מכן לתוך שלפוחית ​​השתן. יש גם את האפשרות של דלקת שלפוחית ​​השתן נגרמת על ידי Escherichia coli, מיקרואורגניזם שחי בתוך מעי ויש לו תפקיד חשוב מאוד בתהליך העיכול. המאפיינים האנטומיים של אישה להעדיף את המראה של דלקת שלפוחית ​​השתן. עם זאת, גברים וילדים כפופים גם מחלה.

צריבה בעת מתן שתן ייתכן ציסטיטיס

מה גורם לדלקת שלפוחית ​​השתן?

סיבת ציסטיטיס תלויה באתר הפגוע, אשר יכול להיות השופכה, כליות, שלפוחית ​​שתן או השופכנים. במקרה של דלקת שלפוחית ​​שתן חיידקים, הגורם הגדול הוא כאשר חיידקים מחוץ לגוף לפלוש למערכת השתן. בין נשים, זה נפוץ מאוד לאחר קיום יחסי מין.

כאב כאשר משתין

האדם עשוי גם סובלים צריבה בעת מתן שתן עקב חולים זיהום בדרכי השתן. זה קורה כאשר הקטטר מושם דרך השופכה לאסוף שתן לאחר הניתוח. ישנם גם לא זיהומיות ציסטיטיס, אשר אינו מביא בהכרח מהדבקה, אבל זה יכול להלהיט את שלפוחית ​​השתן.

קראו גם: דלקת שלפוחית ​​השתן ב הריון

צריבה בעת מתן שתן ייתכן ציסטיטיס 9

תסמיני דלקת שלפוחית ​​שתן

השריפה בעת מתן שתן אינה הסימפטום היחיד של דלקת שלפוחית ​​שתן. הסובל ממחלה זו עלולה גם:

- כאב בשלפוחית;
- כאבי בטן תחתונים;
- כאבי גב;
- רצון תמידי כדי ללכת לשירותים;
- חום נמוך;
- דחף תכוף להשתין;
- דם בשתן;
- חוסר נוחות אגן;

דַלֶקֶת בְּדַרכֵּי הַשֶׁתֶן

ברגע הסימפטומים של דלקת שלפוחית ​​השתן מזוהים, חשוב מאוד לחפש החולים ולבצע את הבדיקות הדרושות, או שמסוגלים לאשר או להפריך את האבחנה. החולה בדרך כלל נתון ניתוח קליני, כלומר, הרופא שואל כמה שאלות כדי לוודא את המסגרת. בחלק מהמקרים, זה גם בדיקות סדר נפוצות כגון ציסטוסקופיה, רנטגן או פשוט בדיקת שתן.

צריבה בעת מתן שתן ייתכן ציסטיטיס 3

כדי להפיק את המירב הייעוץ הרפואי, אתה צריך להכין רשימה של שאלות לשאול את הרופא. פתח את כל השאלות שלך: מהן הסיבות האפשריות? ישנם סיכונים לסיבוכים? מהו הטיפול המומלץ? מה ניתן לעשות כדי להקל על הכאב? מה לעשות בשביל המחלה לא תחזור?

זוהי רק דרך התייעצות רפואית המטופל יכול להבין טוב יותר את הבעיה שלך. הוא עלול אפילו חשוד ציסטיטיס, אבל השתנת הסימפטום הקופחת עשויה להיות קשורה למחלה אחרת, כגון זיבה, הרפס גניטלי, קנדידה, דלקת בנרתיק, אבנים בכליות, טראומה לאזור האגן ואפילו גידול.

ציסטיטיס עבור טיפולים

Kundin entscheidet sich in Apotheke

טיפול ציסטיטיס תלוי במידה רבה על הסיבות למחלה. השיטה משמשת לצורכים טיפוליים ציסטיטיס חיידקית לא יכולה להיות זהה ציסטיטיס אינטרסטיציאלית ולהיפך. באופן כללי, רופאים רושמים אנטיביוטיקה או תרופות כימותרפיות. הבחירה של תרופות תלויות אך ורק על הסוג של חיידקים שאובחנו בבדיקות מעבדה.

תרופות שונות משמשות לטיפול ציסטיטיס, ולכן צריבה בעת מתן שתן. בין תרופות מרשם ביותר, ראוי לציין מלציפרופלוקסאצין. בכל מקרה, חשוב כי המטופל לעקוב למכתב ההנחיות של הרופא ולא automedique. השעה המומלצת יש לכבד, כמו גם מספר המנות. רק בדרך זו הטיפול יהיה האפקט הרצוי.

צריבה בעת מתן שתן ייתכן ציסטיטיס 2

כיצד להקל על צריבה בעת מתן שתן

לאף אחד לא מגיע להרגיש כאב או אי נוחות בזמן הולך לשירותים. לכן, כדאי לעקוב אחרי כמה המלצות כדי להקל צריבה זו:

לשתות מים!

שתיית מים היא דרך לעורר את תפקוד מערכת השתן ובכך לגרש את החיידקים להתמיד מחמיר את שלפוחית ​​השתן. לכן, צורכי שני ליטר או יותר ביום.

צריבה בעת מתן שתן ייתכן ציסטיטיס 6

להחזיק לא להשתין

חזק שתן במשך זמן רב מדי יכול להשפיע בדרכי השתן להגדיל את תחושת הצריבה. המצב האידיאלי הוא ללכת לשירותים בכל פעם שמתחשק לך, או להשתין בתדירות גבוהה.

התדאגי היגיינה אישית

חשוב מאוד לנקות את האזור הפנימי, במיוחד לאחר פעולת מעיים. המצב האידיאלי הוא להשתמש בנייר טואלט תמיד מלפנים לאחור, לא כדי להקל על התחבורה של חיידקים אל השופכה. עצה נוספת: במידת האפשר, לשטוף עם מים וסבון.

צריבה בעת מתן שתן ייתכן ציסטיטיס 7

היזהרו בגדים צמודים

היסטוריה זו של שימוש סטרץ או כל בגדים צמודים כל היום לא יכול להיות רעיון טוב עבור אלה הסובלים דלקת שלפוחית ​​השתן. זה עוזר לשמור על חום ולחות המוצנעים, מה שהופך את החיידקים להתרבות.

החלף את הסופג

חלק מהנשים לא לשקוד על היגיינה אישית בסופו של דבר להישאר עם אותו סופג במשך כמה שעות. זה לא נכון! המצב האידיאלי הוא להפוך את המעבר לעתים קרובות כדי למנוע התפשטות של חיידקים .. הימנע חומרים לגרות את דרכי השתן. ישנם כמה חומרים מגרים את מערכת השתן, כך בסופו של דבר תורם צריבה בעת מתן שתן. כדי להימנע מבעיה זו, מומלץ לוותר על תבלינים החזקים, קפאין, האלכוהול וסיגריות.

שימו לב למשגל

מקדיש תשומת לב רבה כל כך יחסי שאינו להוות בעיה. באופן כללי, ההמלצות הן: אל תשתמש הסרעפת ושתן אחרי הסקס (זה מונע חיידקים מלהגיע השופכה).

קח מיץ חמוציות

צריבה בעת מתן שתן ייתכן ציסטיטיס 8

כמה מחקרים מראים כי מיץ חמוציות הוא בעל ברית חזק נגד דלקת שלפוחית ​​השתן. הסיבה לכך היא הבר עשיר proanthocyanidin, חומר המסייע להילחם הצמיחה של חיידקים בדרכי השתן. ההמלצות הזהות שהוזכרו לעיל הם עבור מי שרוצים למנוע מקרה עתידי של דלקת שלפוחית ​​שתן או החזרה של מחלה זו המשפיעה על דרך השתן.

כפי diagnostificar וכיצד לטפל ציסטיטיס